Idealne zabawki dla każdego chłopca

Każdy rodzic chce, aby jego pociecha rozwijała się zdrowo i prawidłowo. Jednym z warunków, wpływających na zdobywanie przez dziecko nowych umiejętności, jest odpowiednia stymulacja. Najnowsze badania dowodzą, że jednym z najlepszych motywatorów rozwoju dzieci jest aktywna, kreatywna zabawa od pierwszych chwil życia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór zabawek i pomocy edukacyjnych. W natłoku rozwiązań dostępnych na rynku, ciężko jest wybrać te właściwe. W naszym materiale postaramy się pokazać kilka interesujących, bezpiecznych i stymulujących zabawek dla chłopca i dziewczynki.

Zadbaj o rozwój swojego synka

W rozwoju maluch rodzice muszą dbać o wiele czynników. Odpowiednie odżywianie, ubieranie, ochrona przed chorobami i dbanie o higienę należą do tych podstawowych, o których trudno jest zapomnieć. Bywa jednak, że w natłoku codziennych obowiązków związanych z pracą i koniecznością poświęcania uwagi dziecku, zapominamy o odpowiedniej stymulacji umysłowej i motorycznej. Dlatego eksperci podkreślają, jak ważne jest czytanie dziecku bajek, śpiewanie kołysanek czy po prostu mówienie do niego. Równie ważna jest wspólna zabawa, która nie tylko pomaga rozwinąć umiejętności motoryczne i poznawcze malucha, ale także stymuluje budowę połączeń między półkulami mózgowymi, wpływając na dziecięcą kreatywność i łatwość przyswajania informacji. Jeśli chcesz dbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, musisz pamiętać o zabawie.

Klocki i maszyny budowlane

Wśród zabawek dla chłopca prym wiodą wszelkiego rodzaju samochodziki i klocki. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, bowiem nie tylko pozwalają rozwijać dzieciom małą motorykę, ale jednocześnie powodują wzrost kreatywności. Zabawa zaczyna się od układania elementów coraz większe wieże, aż do skomplikowanych budynków czy całych miast. Klocki dla dzieci to zabawka wyjątkowo uniwersalna, która sprawdza się przez lata i dorasta wraz z pociechami.

Klocki Jeżyki zestaw dżungla128 elementów-wiadro Bristle Blocks
Klocki Jeżyki zestaw dżungla128 elementów-wiadro Bristle Blocks

Dobrym przykładem klocków dla chłopca jest zestaw drewnianych, kolorowych elementów francuskiej firmy Janod. W estetycznym opakowaniu znajduje się aż 70 różnorodnych elementów, które pozwalają dziecku na naukę kształtów i figur geometrycznych. Wykonane z drewna, pomalowane wodnymi, nietoksycznymi farbami, stanowią cenny dodatek do pokoju dziecięcego. Można z nich tworzyć różnorodne budowle i wieże, pozwalając dziecku rozwijając kreatywność i wyobraźnię. Ciekawym pomysłem jest samo opakowanie do klocków, które jest jednocześnie dwustronną, zadrukowaną matą. Z jednej strony znajdziemy na niej rysunek nieba i budynków, a na drugiej płaski plan miasta, który z pomocą dziecka i klocków wyrośnie w trzeci wymiar. Na klockach są też cyfry i litery, które wspomagają naukę czytania i pisania.

Ciekawą wariacją na temat samochodów zabawek jest olbrzymia koparka B.Toys. Wykonana z nietoksycznego, certyfikowanego plastiku w różnorodnych, przyciągających wzrok kolorach, z pewnością zachęci do zabawy. Wiele ruchomych i jednocześnie wytrzymałych elementów, pozwala na kreatywną rozrywkę zarówno w domu, jak i ogrodzie czy piaskownicy. Nic tak nie cieszy małych chłopców, jak możliwość przesuwania spychaczem hałd piasku. Taka zabawa może trwać godzinami.

Samochody i tory

W tej kategorii jest mnóstwo zabawek dla chłopców. Na szczególną uwagę zasługują miękkie autka kanadyjskiej firmy B.Toys, które przeznaczone są już nawet dla jednorocznego malucha. Wykonane z estetycznych, miękkich i bajecznie kolorowych materiałów, zachwycają wzornictwem i funkcjonalnościami. Poza jeżdżeniem, wydają też dźwięki i mają własny, mechaniczny napęd. Dołączone do nich pudełko może pełnić funkcję garażu.

Samochodziki z napędem Ks Kids
Samochodziki z napędem Ks Kids

Miłośników drewnianych samochodzików zachwyci laweta firmy Janod. Duży, drewniany pojazd można ciągnąć za sobą po całym mieszkaniu lub prowadzić ręką. Na lawecie można przewozić trzy dołączone samochodziki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby transportować nią inne zabawki i przedmioty. Zabawka jest estetyczna, trwała i wykonana z przyjaznych materiałów. Rozwija w dziecku umiejętność tworzenia i opowiadania historii, a także wpływa na małą motorykę.

Zobacz zabawki dla chłopców w sklepie całydlamamy.pl!

Ciekawą zabawką jest też błękitna drewniana zjeżdżalnia Littledutch. Malutkie, również drewniane samochodziki, pokonują cztery poziomy pomalowanej w pastelowe odcienie błękitu zjeżdżalni. Na końcu każdego kawałka trasy spadają na następny i mkną w przeciwnym kierunku. Taka zabawka dla chłopca pozwala na intuicyjną naukę zasad grawitacji i ruchu, a jednocześnie przyciąga do zabawy na długi czas. Puszczanie i śledzenie pędzących samochodzików może być doskonałym pomysłem na leniwe popołudnie.

Rowerki biegowe

Osobną kategorią zabawek rozwojowych są wszelkiego rodzaju jeździki. Wzorcowym przykładem są tutaj rowerki biegowe, które pozwalają dzieciom przemieszczać się szybko wraz z rodzicami na spacerach, a także eksplorować nieznane rejony placów zabaw czy parkowych i leśnych ścieżek. Napędzane siłą nóg malucha, pomagają mu w nauce utrzymywania równowagi, przygotowując do późniejszych prób z większymi rowerami.

Rowerek biegowy niebieski Little Bikloon 2+ Janod
Rowerek biegowy niebieski Little Bikloon 2+ Janod

Ciekawym przykładem w tej kategorii jest rowerek biegowy Wishbone, którego elementy można zmieniać wraz z rozwojem dziecka. Ten rowerek biegowy naprawdę rośnie razem z dzieckiem. Mogą go używać nawet jednoroczne maluchy, które dopiero opanowują chodzenie, a dzięki podwyższanej konstrukcji może służyć jeszcze nawet pięciolatkowi podczas eskapad na pobliskim placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*